trychologia, Szczecin, szkolenie fryzjerskie, Akademia Fryzart

Szkolenie trychologiczne – czego możesz się nauczyć

Wykonywanie zabiegów trychologicznych w salonie fryzjerskim staje się coraz bardziej pożądaną usługą. Zwiększa się bowiem liczba osób więcej osób z różnymi problemami trychologicznymi: wypadanie czy przetłuszczanie się włosów, swędzenie, łupież. Jest to idealny moment, aby zaproponować zabieg trychologiczny.

Fryzjerstwo i trychologia

Połączenie trychologii i fryzjerstwa jest teraz bardzo popularne. Wiele osób wciąż nie wie, czym zajmuje się trycholog, za to z chęcią uczęszcza do fryzjera. Wykonując zabiegi trychologiczne, możemy pomóc naszym klientom pokonać problemy, zaoszczędzając im czas i pieniądze.

Wiedza na temat podstaw trychologii z biegiem czasu będzie częściej doceniana przez klientów. Dlatego warto zadbać o poszerzanie swoich kompetencji już dziś. Ponadto ważnym elementem jest dobór właściwego zabiegu i doradzenie odpowiednich kosmetyków. Fryzjer posiadający wiedzę z zakresu trychologii zwiększa zaufanie wśród klientów oraz prestiż swojego salonu.

Szkolenie trychologiczne od A do Z

Szkolenie trychologiczne pomoże zrozumieć, co się dzieje z włosem na każdym etapie jego życia, jakie problemy są najczęściej spotykane wśród klientów. Na szkoleniu omawiane są również podstawy trichoskopii oraz schorzenia trychologiczne, takie jak: łuszczyca, łupież, łojotok, łysienie, choroby zakaźne, ŁZS, AZS.

Należy pamiętać, że szkolenie to nie tylko sucha teoria. Część warsztatowa szkolenia to analiza przypadków na modelach pod okiem trychologa.

Specjalistyczne szkolenie trychologiczne pozwoli ci:

  • poznać specjalistyczną terminologię trychologiczną;
  • zdefiniować najczęstsze problemy w obszarze skóry głowy i włosów;
  • przeprowadzać podstawową diagnostykę trychologiczną i dobierać odpowiednią pielęgnację.

Przeczytaj inne artykuły:Julia Moskalyk

Julia Moskalyk

Doradca Klienta

Na co dzień zajmuję się sprzedażą kosmetyków, a tworzenie treści to moje dodatkowe zajęcie, w którym znajduje wiele przyjemności.