szkolenie ze strzyżeń, akademia Fryzart, Szczecin

Geometria strzyżeń – szkolenie dla początkujących i zaawansowanych

Często bywa tak, że w wielu salonach fryzjerskich dominuje koloryzacja, a strzyżenia damskie są odkładane na boczny tor.

Szkolenia z zakresu strzyżeń damskich są niezbędne dla każdego fryzjera, bo dobrze wykonana koloryzacja i perfekcyjne strzyżenie podkreślają prawdziwe piękno kobiet i tworzą ze sobą spójną całość.

Dwudniowe szkolenie z Geometrii strzyżeń to autorskie szkolenie Szymona Kaczmarczyka, które jest dedykowane jest fryzjerom początkującym i zaawansowanym. Dzięki szkoleniu fryzjerzy mogą zdobyć wiedzę z zakresu strzyżeń damskich lub pogłębić swoje dotychczasowe umiejętności.

Strzyżenia damskie – przebieg szkolenia

Szkolenie Geometria strzyżeń jest idealną okazją do zdobycia wiedzy z zakresu projektowania fryzur. Strzyżenia damskie to nie tylko podcięcie końcówek czy grzywki. Fryzura powinna być dopasowana do typu urody Klientki, a nawet do osobowości.

Szkolenie zaczyna się od teorii. Instruktor Szymon Kaczmarczyk omawia kształty twarzy, rodzaje sylwetek, techniki strzyżeń, a także budowę czaszki i twarzy. Ważnym tematem, poruszanym na szkoleniu są również trendy. Omówienie tych poszczególnych elementów pozwala w przyszłości na idealne dopasowanie fryzury do urody Klientek.

Kolejnym ważnym tematem do omówienia jest osobowość Klientek. Podczas szkolenia zwraca się też szczególną uwagę na kontakt uczestniczek z modelkami. Są to ważne elementy, które dają możliwość dopasowania fryzury do osobowości Pań.

Praktyka na główkach i na modelkach

Następnym etapem szkolenia jest praca na główkach treningowych. Daje to możliwość poćwiczenia, nabrania pewności siebie i poznania swoich mocnych i słabych stron w strzyżeniach. Jest to też dobry moment na popełnianie błędów, gdyż jeszcze niczym nie ryzykujemy.

Praktyka na główkach fryzjerskich pozwala przełamać pierwsze lody, zanim przystąpimy do strzyżenia na modelce. To świetna okazja, by oswoić się, zwłaszcza w przypadku osób początkujących.

Ostatnim etapem szkolenia jest wykonanie strzyżeń na modelkach. Pozwala to zastosować wiedzę teoretyczną w praktyce i samodzielnie dopasować fryzurę do typu urody i osobowości modelek.

>> Zobacz pozostałe szkolenia Julia Moskalyk

Julia Moskalyk

Doradca Klienta

Na co dzień zajmuję się sprzedażą kosmetyków, a tworzenie treści to moje dodatkowe zajęcie, w którym znajduje wiele przyjemności.