szkolenie fryzjerskie, akademia Fryzart, Szczecin

Szkolenie fryzjerskie ze strzyżeń klasycznych

W poniedziałek w Akademii Fryzart w Szczecinie odbyło się szkolenie fryzjerskie “Strzyżenia klasyczne”. Jest to jednodniowe szkolenie marki Montibello, na którym dzielimy się tajemnicą doskonałych cięć.

Strzyżenia – od teorii do praktyki

Szkolenie zaczęło się od zapoznania się z zagadnieniami z podstaw strzyżeń, reguł i zasad oraz technik fryzjerskich. Dużo czasu poświęciliśmy też na zapoznanie z geometrią przestrzenną, kątami i liniami strzyżeń. Wyjaśniliśmy, czym jest pasmo pamięci oraz omówiliśmy reguły separacji.

Wszystkie zagadnienia dokładnie zostały omówione i rozrysowane na tablicy.  Każda z uczestniczek szkolenia aktywnie notowała i uczestniczyła w dyskusji.

szkolenie fryzjerskie, szkolenia ze strzyżeń, akademia fryzart, szczecin, strzyżenia szkolenie ze strzyżeń, szczecin, akademia fryzart, strzyżenia

Po części teoretycznej zabraliśmy się za modelek. Razem z instruktorką Martyną Marią Mosiołek uczestniczki dobierali odpowiednią fryzurę dla dziewczyn, zwracając szczególną uwagę na typ urody, kształt głowy oraz rodzaj włosów.  Po ustaleniu technik i sposobów cięcia zabraliśmy się za robotę. Praca na modelkach trwała aż 4 godziny, jednak czas zleciał niesamowicie szybko. Podczas praktyki uczestniczki miały możliwość wymieniania się doświadczeniami i skorzystania z pomocy instruktorki, która wspierała ich na każdym etapie.

Po zakończeniu strzyżenia zabraliśmy się do modelowania włosów. Był to najprzyjemniejszy moment, gdyż byliśmy tuż przed końcowym etapem metamorfoz.

Przeczytaj poprzednie artykuły:Julia Moskalyk

Julia Moskalyk

Na co dzień zajmuję się sprzedażą kosmetyków, a tworzenie treści to moje dodatkowe zajęcie, w którym znajduje wiele przyjemności.